دانلود کتاب شازده کوچولو اثر آنتوان دو سنت اگروپری

دانلود رایگان کتاب شازده کوچولو با کیفیت عالی (PDF) در کلاس درس

*** اگر شما نسبت به این کتاب حق مالکیت دارید، لطفا به ما اطلاع بدید تا درصورت نارضایتی شما از سایت حذف کنیم ***

دانلود کتاب شازده کوچولو

مشخصات کتاب

نام کتاب : شازده کوچولو

نسخه : تبدیل از نسخه اصلی به  pdf

مترجم : مجید مردانی

ناشر : …

تعداد صفحات : 65 صفحه

فرمت : PDF

حجم :

توضیح کلاس درس 

سایت کلاس درس به هیچ وجه درصدد نقض حق مالکیت آثاری را که منتشر می کند نیست و نخواهد بود و هدف ما از انتشار کتاب هایی که بصورت الکترونیکی در سایت منتشر می شود صرفا اشاعه فرهنگ کتاب خوانی است و در هر زمان که مالک یا ناشر دارای حق مالکیت کتاب نارضایتی خود را مبنی بر انتشار آن در این سامانه اعلام کنند با کمال احترام و خضوع از سایت حذف خواهیم کرد.

ضمن اینکه آقای مجید مردانی خود اقدام به انتشار رایگان نسخه الکترونیکی این کتاب کرده اند.

معرفی کتاب شازده کوچولو

شازده کوچولو (به فرانسوی: Le Petit Prince) نام یک کتاب داستان اثر آنتوان دوسنت اگزوپری و با ترجمه احمد شاملو است که اولین بار در سال ۱۹۴۳ منتشر شد. شازده کوچولو از معروف‌ترین داستان‌ها و سومین داستان پرفروش قرن بیستم در جهان است. این کتاب پرفروش‌ترین کتاب تک مجلد جهان در تمام طول تاریخ می‌باشد. کتاب شازده کوچولو «خوانده شده‌ترین» و «ترجمه شده‌ترین» کتاب فرانسوی‌زبان جهان است. از این کتاب به طور متوسط سالی ۱ میلیون نسخه در جهان به فروش می‌رسد. این کتاب در سال ۲۰۰۷ نیز به عنوان کتاب سال فرانسه برگزیده شد.

در این داستان اگزوپری به شیوه‌ای سورئالیستی به بیان فلسفه خود از دوست داشتن و عشق و هستی می‌پردازد. او طی این داستان از دیدگاه یک کودک که از سیارکی به نام ب۶۱۲ آمده، پرسشگر سوالات بسیاری از آدم‌ها وکارهای آن‌ها است. این اثر به بیش از ۱۵۰ زبان مختلف ترجمه شده‌ و مجموع فروش آن به زبان‌های مختلف از دویست میلیون نسخه گذشته‌ است.

سال ۱۹۳۵، هواپیمای سنت اگزوپری، که برای شکستن رکورد پرواز بین پاریس و سایگون تلاش می‌کرد، در صحرای بزرگ آفریقا دچار نقص فنی شد و به ناچار در همان‌جا فرودآمد.

همین سانحه دستمایه الهام شازده کوچولو شد که در آن شخصیت قهرمان داستان، خلبانی بی‌نام، پس از فرود در بیابان با پسر کوچکی آشنا می‌شود. پسرک به خلبان می‌گوید که از اخترکی دوردست می‌آید و آنقدر آنجا زندگی کرده که روزی تصمیم می‌گیرد برای اکتشاف اخترک‌های دیگر خانه را ترک کند. او هم‌چنین برای خلبان از گل سرخ محبوبش می‌گوید که دل در گرو عشق او دارد، از دیگر اخترک‌ها تعریف می‌کند و از روباهی که او را این جا، روی زمین، ملاقات کرده است. خلبان و شازده چاهی را می‌یابند که آنها را از تشنگی نجات می‌دهد اما در نهایت شازده کوچولو خلبان را در جریان تصمیم خود قرار می‌دهد و می‌گوید تصمیم گرفته به اخترک خانه‌اش بازگردد.

منبع متن معرفی کتاب : سایت کتابراه