0
0

تحقیق کنید صفحه 6 کاروفناوری نهم

20575 بازدید

تحقیق کنید صفحه 6 کاروفناوری نهم در مورد خوارزمی

زندگی نامه کامل خوارزمی + فایل PDF

همه چیز در مورد دانشمند ایرانی ابوجعفر محمد بن موسی الخوارزمی در کلاس درس

تحقیق کنید صفحه 6 کاروفناوری نهم

تحقیق کنید صفحه 6 کاروفناوری نهم

محمد بن موسی خوارزمی (زاده حدود سال 780 میلادی و در گذشته 850 میلادی) ریاضیدان، ستاره شناس، فیلسوف، جغرافیدان و مورخ شهیر ایرانی در دوره عباسیان است. وی حدود سال 780 میلادی (قبل از 185 قمری) در خوارزم به دنیا آمد. ابن ندیم و قفطی اصالت او را از خوارزم می داند. لقب وی معمولا اشاره به شهر خوارزم دارد که همان خیوه کنونی واقع در جنوب دریاچه آرال مرکزی و بخشی از جمهوری ازبکستان کنونی است. شهرت علمی وی مربوط به کارهایی است که در ریاضیات، به ویژه در رشته جبر، انجام داده به طوری که هیچ یک از ریاضیدانان سده های میانه مانند وی در فکر ریاضی تاثیر نداشته اند و وی را « پدر جبر » نامیده اند. جرج سارتن، مورخ مشهور علم، در طبقه بندی سده ای کتاب خود مقدمه ای بر تاریخ علم سده نهم میلادی را « عصر خوارزمی » می نامد.

خوارزمی همه چیزدان و ریاضی دان بنام قرون وسطی است که حاصل تحقیقات و تألیفات او هنوز مورد استفاده می باشد و کتاب جبر و مقاله او را بسیاری از مترجمان مشهور قرون وسطی ترجمه کرده اند. بیشترین چیره دستی وی در حل معادله ها خطی و درجه دوم بوده است. متاب Algoritmi de numero Indorum که ترجمه کتاب جمع و تفریق با عددهای هندی او به لاتین است باعث شد تا دستگاه عددی در اروپا از عددنویسی رومی به عددنویسی هنودی-عربی تغییر یابد؛ چیزی که هنوز در اروپا و دیگر نقاط جهان فراگیر است. واژه جبر را اروپائیان به طور کلی از کتاب خوارزمی و اصطلاح امروزی الگوریتم (Algorithmus) از نام خوارزمی گرفته شده است. به هنگام خلافت مأمون، وی عضو دارالحکمه که مجمعی از دانشمندان در بغداد به سرپرستی مأمون بود، گردید. خ.ارزمی کارهای دیوفانت را در رشته جبر دنبال کرد و به بحث آن پرداخت.

متن بالا مقدمه تحقیق کامل درباره دانشمند ایرانی ابوجعفر محمد بن موسی الخوارزمی است که بصورت فایل PDF در 5 صفحه برای شما کاربران و دانش آموزان محترم سایت کلاس درس آماده شده است.

برای دریافت رایگان این تحقیق از باکس دانلود، می توانید آن را دانلود و از آن استفاده کنید.

این تحقیق در راستای تحقیق کنید صفحه 6 کتاب کار و فناوری نهم در پودمان الگوریتم تهیه و تنظیم شده است.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://clasedars.ir/?p=994

باکس دانلود

گزارش خرابی لینک ها
راهنما
برای دانلود فایل ها بهتر است از نرم افزار مدیریت دانلود مانند IDM که در برگه نرم افزارهای کاربردی سایت موجود است، استفاده کنید. برای اجرای این فایل نیاز به نرم افزار خواندن یا اجرای فایل های Pdf دارید که هم نسخه کامپیوتر و هم نسخه اندروید آن در برگه نرم افزار های کاربردی سایت موجود است. چنانچه در دانلود و اجرای فایل های سایت مشکل دارید، با پشتیبانی سایت درمیان بگذارید تا راهنمایی های لازم به شما انجام شود.
پسورد: ندارد
بذرپور
ادمین وب سایت کلاس درس هستم با 23 سال سابقه تدریس در مدارس دولتی هم اکنون هم در یکی از مدارس دولتی شهرستان ساوجبلاغ در سمت معاون آموزشی مشغول به کار هستم
مطالب بیشتر
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد تحقیق کنید صفحه 6 کاروفناوری نهم

دیدگاهتان را بنویسید

error: شما نمی توانید مطالب سایت را کپی کنید!!!